Matematické hodiny

Fantazii se meze nekladou!

Společně s dětmi navrhněte matematické hodiny a procvičte si přitom různá témata z oblasti matematiky, se kterými se žáci na základní škole setkávají.

• Matematické příklady jsou modelované v programu Tinkercad.
  • Každý příklad má různě nastavenou hloubku.
  • Některé příklady mají vidět vnitřní výplň, která slouží jako ozdoba.
  • K výtisku modelů jsme použili materiál PLA.
  • Podkladem pro hodiny je bílý sololit (koupený v Bauhausu na míru).
  • K hodinám je třeba pořídit hodinový strojek a ručičky. Případně lze koupit pouze hodinový strojek a ručičky si vytisknout na tiskárně.
  • Uprostřed ciferníku je vymodelované logo naší školy, které žáci nabarvili barvami Unicolky.
  • Žáci si příklady rozvrhnou na desku a poté lepí lepidlem každý díl příkladu.
  • Naše čtvercová deska měří 1 m a číslice jsou velké 9 cm.
  • V sololitu je vyvrtáno 5 děr pro připevnění na zeď (jedna díra se nachází pod ciferníkem, zbylé čtyři v každém rohu hodin).

Ukázka dalších možných matematických příkladů.

Tvorbu matematických hodin zachycuje následující video, kde najdete další inspiraci, kterou jsme tvořili s žáky na kroužku 3D tisku.